Natalia

O mnie w kilku zdaniach: 
Natalia Miszczyszyn – psycholog, specjalista diagnozy psychologicznej, certyfikowana arteterapeutka, instruktorka metody malarstwa Vedic Art, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Członek Nadzwyczajny Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej, pasjonatka rozwoju osobistego (Radykalne Wybaczanie, Mindfulness itp.). W zakresie swojej działalności prowadzę sesje indywidualne, szkolenia rozwijające kreatywność dla firm i instytucji, a także warsztaty Vedic Art i zajęcia z kreatywności dla Dzieci.

W zakresie swojej działalności prowadzę:

  • regularne spotkania Vedic Art
  • warsztaty weekendowe „Powrót do kreatywności i uwazności” z malarstwem Vedic Art
  • kreatywne zajęcia plastyczne dla Dzieci
  • sesje indywidualne dla Dzieci i Dorosłych
  • szkolenia dla firm i biznesu z zakresu kreatywności
  • tworzę obrazy na indywidualne zamówienie

O mnie trochę więcej:

Moją pasją i działalnością zawodową jest dzielenie się wiedzą i praktyką związaną z myśleniem, byciem, życiem kreatywnym. Fascynacja kreatywnością ma swoje źródło w moich poglądach, przekonaniach na temat Człowieka, Świata i wzajemnego ich funkcjonowania. Bliskie jest mi podejście humanistyczne w psychologii (G. Allport, G. Kelly, C. Rogers), które postrzega człowieka  jako podmiot autonomiczny, który przyjmuje postawę badawczą wobec otaczającej rzeczywistości.  Obserwuje ją, antycypuje, planuje swoje działania zgodnie z posiadaną wiedzą i umiejętnościami. Przystosowuje się do świata i twórczo kształtuje go. Nurt humanistyczny cenię za to, że  koncentruje się na aspektach pozytywnych związanych z naszym funkcjonowaniem. Stąd w swojej pracy skupiam się na potencjałach, umiejętnościach, talentach jakie wszyscy posiadamy, tylko czasami z różnych powodów nie wiemy, o tym. Wychodzę z założenia, że wszystko, czego potrzebujemy do tego abyśmy byli szczęśliwi i spełnieni w życiu osobistym i zawodowym mamy w sobie. Jednakże wymaga to otwartości umysłowej stąd lubię stwierdzenie: „umysł jest jak spadochron, żeby działać musi być otwarty”. Dlatego systematycznie dokształcam się w różnych instytucjach. W swojej praktyce zawodowej czerpię z wiedzy psychologicznej uzyskanej na studiach, którą łączę z wiedzą z zakresu rozwoju osobistego (Biologia Totalna, Radykalne Wybaczanie, Mindfulness, Praca z Wewnętrznym Dzieckiem/Krytykiem, Visual Thinking, Metoda malarstwa Vedic Art, Sensoplastyka, Neurointuicja, Gry terapeutyczne). W moim przekonaniu dobre jest to, co jest skuteczne stąd posiadam szeroki wachlarz narzędzi do pracy z ludźmi, który stale wzbogacam.

Jestem Wolną Instruktorką metody malarstwa intuicyjnego Vedic Art. Podczas warsztatów Uczestnikom przekazuję czystą wiedzę na temat 17 zasad Wedyjskiej Sztuki Kreacji.

Ukończyłam dwa kursy nauczycielskie metody Vedic Art. Pierwszy kurs odbyłam u Barbary von Hanff (2013 r.), drugi u Nauczyciela „uprawnionego” wg. ogólnopolskiej listy Nauczycieli upoważnionych do szkolenia nauczycieli (2014). Pomimo tego nie znajduję się na tzw. ogólnopolskiej liście nauczycieli rekomendowanych”. Obecność na w/w „liście” uwarunkowana jest koniecznością podpisania czegoś, co nie jest nazwane wprost ‚deklaracją lojalnościową” jednakże z jej treści wynika taki charakter.

W moim przekonaniu, podobnie jak w odczuciu wielu innych Nauczycieli metody VA postanowienia zawarte w w/w deklaracji dotyczące między innymi odgórnie ustalonej ceny za warsztaty, ilości godzin itp. pozostają w opozycji do założeń metody oraz woli Twórcy metody Curta Kallmana.

Sprzeciw wobec ustanawiania nowych zasad niewypływających od Twórcy metody oraz inne okoliczności spowodowały podział wśród polskich Nauczycieli na grupę „wolnych ” Nauczycieli oraz tych którzy podpisali deklarację dzięki czemu mieli możliwość znaleźć się na tzw. „liście rekomendowanych Nauczycieli”.

Cytując słowa Twórcy metody: „Naczelną zasadą VA jest Wolność.” pozostaję wolną instruktorką przekazującą wiedzę z otwartością i radością.

Pragnieniem Twórcy metody  było jej szerzenie, podobnie moją intencją jest upowszechnianie tej wiedzy w sposób czysty i harmonijny z poszanowaniem wolności innych Nauczycieli.

2 przemyślenia nt. „Natalia

  1. O vedic art myslałam od dawna, ale zawsze coś stawało na drodze. Być może właśnie tak miało być, bo warsztaty u Natalii przyszły do mnie w odpowiednim czasie. A ona sama okazała się wspaniałym przewodnikiem po tej metodzie malowania. Sympatyczna, uduchowiona i skromna. Spotkania z nią zawsze były spokojne i niezwykłe zarazem. Dwa stopnie warsztatu były dla mnie wspaniałą przygodą z pędzlem w dłoni i niezwykłymi ludźmi obok. Bo na te warsztaty przychodzą naprawdę niezwykli ludzie, którzy swoją wrażliwością i kreatywnością stwarzają niesamowitą aurę. Dziękuję Wam wszystkim. Móc malować z Wami było zaszczytem.

    1. Bardzo się cieszę, kiedy słyszę takie ciepłe słowa o warsztatach Vedic Art. Pracując z wami zawsze staram się dać od siebie, wszystko co najlepsze we mnie. Ci którzy znają już zasadę 12 Vedic Art wiedzą, że nasze wyzwolenie przychodzi wtedy kiedy zaakceptujemy nasze tzw. „cienie”. To tak dla mojej równowagi i przypomnienia. Jak to mówiła moja Nauczycielka Vedic Art „wszystko będzie dobrze” tego Wam też życzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.