O metodzie Malarstwa Intuicyjnego

Czym jest metoda Malarstwa Intuicyjnego?

Malarstwo Intuicyjne  możemy postrzegać jako sposób malowania. Jednakże istnieje inna, nieograniczona  płaszczyzna tego nurtu, w obrębie której Malarstwo Intuicyjne staje się formą terapii, niesamowitej podróży w głąb siebie, oraz może towarzyszyć nam w życiu codziennym pozytywnie wpływając na nas, a dzięki temu na otaczającą nas rzeczywistość.

Malarstwo Intuicyjne za pośrednictwem siedemnastu zasad, daje nam możliwość połączenia się z prawą półkulą mózgową, sercem, oraz tym wszystkim co jest w naszej głębi, czego nie wiemy, nie znamy, często boimy się. Często właśnie, to co dla nas jest niezrozumiałe, bolesne, schowane głęboko dotyka nas najbardziej, ponieważ blokuje nas przed życiem, podejmowaniem decyzji. Bardzo długo w świadomości społecznej funkcjonował pogląd, zgodnie z którym uczucia, emocje należy postrzegać, jako czynniki osłabiające zdolność do podejmowania decyzji. Przełom w tej kwestii miał miejsce pod koniec lat 60, kiedy nastąpiło spotkanie serca i umysłu. Od tego momentu nastąpił zwrot w kierunku poszukiwania równowagi wewnętrznej pomiędzy tymi dwoma aspektami. Podobnie w malarstwie tworzenie obrazów (nie przerysowywanie) opartych na odczuciach, naszych wewnętrznych emocjach i przeżyciach możliwe staje się przy współdziałaniu obu półkul, ponieważ lewa półkula umożliwia chwycenie pędzla, wykonywanie nim ruchów, a prawa półkula – potrafi tchnąć w pędzel emocje, dobrać kolory, kształty…

Genialność Malarstwa Intuicyjnego polega między innymi na tym, że łącząc się z prawą półkulą, źródłem naszej kreatywności, możemy pozbyć się wszelkich balastów emocjonalnych, uwolnić się od fałszywych przekonań takich jak: nie potrafię, nie mogę, nie zasługuję, nic nie da się zrobić oraz osiągnąć uczucie harmonii, jedności wewnętrznej. Malowanie pokazuje, że wszyscy jesteśmy pełnowartościowymi istotami obdarzonymi w różne talenty, oraz nieograniczone możliwości twórcze. Systematyczne łączenie się z prawą półkulą mózgową pozwala nam na doświadczanie życia w dotychczas nieznany nam sposób. Badania naukowe potwierdzają, że lewa półkula nie uczestniczy w procesach kreacji. Stąd, tak ważna jest umiejętność korzystania z prawej półkuli mózgowej.  Dowodem tego są liczne opinie ludzi nauki, artystów, którzy zauważyli, że największe przejawy kreatywności mają miejsce  podczas snu,  medytacji. Wszystkie sytuacje kiedy pozwalamy „odpocząć” racjonalnej części umysłu, umożliwiają zamanifestowanie się naszej kreatywności. Dzieje się tak, ponieważ energia racjonalnego umysłu skierowana jest na świat zewnętrzny, podczas gdy serce zasila nasze wnętrze. Zachęcamy do skorzystania z bardzo prostej metody, dzięki której następuje natychmiastowe połączenie z prawą półkulą. Wystarczy wziąć kartkę papieru, długopis lub ołówek i zacząć kreślić linie w sposób niekontrolowany. Jest to proste, genialne.

Malarstwo Intuicyjne nie koncentruje się wyłącznie na malowaniu, a przede wszystkim na procesie, który otwiera nas na to, co dla nas nowe, dotąd nie osiągalne. Niejednokrotnie, osoby które miały okazję spotkać się z tą metodę, przenoszą zasady tego stylu na życie codzienne, ponieważ Vedy będące źródłem zasad mają charakter uniwersalny i odnoszą się do wszystkich aspektów życia takich jak: życie osobiste, zawodowe, relacje z innymi…

” Malowanie z serca jest niesamowitym, bardzo głębokim procesem.”

Istotą Malarstwa Intuicyjnego nie jest posiadanie talentu do malowania,  umiejętności malarskich. Tutaj najważniejsza jest chęć, umiejętność zaprzestania myślenia, logicznego kierowania pędzlem, chęci kontrolowania go. Kiedy wyzbywamy się logiki, pozbywamy się wewnętrznego napięcia związanego z ograniczającymi nas przekonaniami na przykład, że nie potrafimy malować, wtedy do głosu dochodzi nasza wyobraźnia, dziecięcy zapał, pierwotny zamysł, który powoduje, że rozpoczynając malowanie rozpoczynamy tym samym opowiadać jakąś historię. Początek tej historii to często podróż w nieznane, gdyż rozpoczęcie podróży wcale nie musi prowadzić do miejsca, w którym zakończymy tę podróż. Dlatego malowanie obrazu z serca to proces, droga którą idziemy w tym właśnie momencie.

Malarstwo Intuicyjne może zmienić każdego.

Obraz namalowany z serca może wydobyć z niego zadawnione konflikty, lęki, złość, głębokie urazy, traumy o których zapomnieliśmy, ale które tkwiły głęboko w naszej podświadomości. Czasem taki obraz może nas samych zaskoczyć, w pierwszej chwili przerazić, ale kiedy przyjrzymy  się temu bliżej okazuje się, że proces wydobywania na światło dzienne tych głęboko ukrytych wspomnień sam w sobie jest uzdrowieniem.

Dla Kogo metoda Malarstwa Intuicyjnego?

Zapraszamy do udziału w spotkaniach osoby otwarte na „zmianę”, chcące wyjść poza dotychczasową strefę komfortu. Zachęcam szczególnie osoby, które twierdzą że nie potrafią malować. Również pracujące innymi metodami, ponieważ znajomość VA stanowi wartościowe uzupełnienie dotychczasowych umiejętności.

Spotkania prowadzone są w przestrzeni wolności, stąd Uczestnicy nie podlegają jakiejkolwiek ocenie, ponieważ ocena niszczy indywidualność uniemożliwiając odkrywanie potencjałów i talentów jakie posiadamy.

Korzyści jakie przynosi osobiste doświadczenie             metody Malarstwa Intuicyjnego

👍lepsze radzenie sobie z trudnościami emocjonalnymi związanymi z brakiem poczucia bezpieczeństwa,

👍przezwyciężanie lęków wynikających z utraty poczucia przewidywalności,

👍nabycie umiejętności radzenia sobie z poczuciem braku kontroli i wpływu nad zmieniającymi się okolicznościami,

👍wzrost samoświadomości w obszarze uczuć i emocji,

👍rozwój kreatywności i innowacyjności w zakresie pomysłów poszukiwania rozwiązań,

👍znajomość zasad funkcjonowania umysłu zwiększająca możliwości myślenia out of the box,

👍wzmocnienie intuicji i wyobraźni,

👍poprawę koncentracji i zdolności uczenia się,

👍uwolnienie od myślenia szablonowego,

👍rozwój myślenia dywergencyjnego,

👍uwolnienie od stresów poprzez wyciszenie i uspokojenie,

👍nawiązanie dialogu z wewnętrznym krytykiem,

👍poprawę samooceny, co jest szczególnie ważne dla osób chcących wzmocnić swoje poczucie własnej wartości,

👍zmianę stosunku wobec opinii innych,

👍nabycie umiejętności związanych z budowaniem skutecznej komunikacji,

👍uwolnienie się od wielu fałszywych przekonań na swój temat na przykład takich jak:  „nie potrafię”, „nie uda się”…

 

Zapraszam serdecznie do terapeutycznej także przestrzeni w formie online. Moje doświadczenia wskazują, że sesje online z wykorzystaniem Skypa dostarczają taką  samą wartość dla Klientów jak tradycyjne sesje w gabinecie.

Pomogę Tobie, poczuć się lepiej niezależnie w jak trudnej jesteś teraz sytuacji.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

2 przemyślenia nt. „O metodzie Malarstwa Intuicyjnego

  1. Nigdy bym nie pomyślała, że malując można poznać własną duszę. Pędzel ma być kanałem, wyjściem dla zadawnionych lęków, złości i wszystkiego co nas podświadomie gnębi. Świetna strona. Sztuka lekarstwem dla duszy!

    1. Cieszę się, że Ci się strona podoba:):) Dokładnie jest tak, jak powiedziałaś pędzel jest rodzajem kanału, za pośrednictwem którego wszystko zaczyna płynąć.
      Do zobaczenia:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.