10 tygodniowy cykl:
„Dziesięć wskazówek kreatywnego myślenia”
Witam Was serdecznie,
część z Was zna mnie, jako instruktorkę metody malarstwa Vedic Art, część jako koleżankę z uczelni, część jako panią od Kreatywnych Zajęć Plastycznych dla Dzieci. Tak, moją pasją i działalnością zawodową jest dzielenie się wiedzą i praktyką związaną z myśleniem, byciem, życiem kreatywnym.
Fascynacja kreatywnością ma swoje źródło w moich poglądach, przekonaniach na temat Człowieka, Świata i wzajemnego ich funkcjonowania. Bliskie jest mi podejście humanistyczne w psychologii (G. Allport, G. Kelly, C. Rogers), które postrzega człowieka jako podmiot autonomiczny, który przyjmuje postawę badawczą wobec otaczającej rzeczywistości. Obserwuje ją, antycypuje, planuje swoje działania zgodnie z posiadaną wiedzą i umiejętnościami. Przystosowuje się do świata i twórczo kształtuje go. Nurt humanistyczny cenię za to, że koncentruje się na aspektach pozytywnych związanych z naszym funkcjonowaniem. Stąd w swojej pracy skupiam się na potencjałach, umiejętnościach, talentach jakie wszyscy posiadamy, tylko czasami z różnych powodów nie wiemy, o tym.
Wychodzę z założenia, że wszystko, czego potrzebujemy do tego abyśmy byli szczęśliwi i spełnieni w życiu osobistym i zawodowym mamy w sobie. Jednakże wymaga to otwartości umysłowej stąd lubię stwierdzenie: „umysł jest jak spadochron, żeby działać musi być otwarty”. Dlatego systematycznie dokształcam się w różnych instytucjach.
W swojej praktyce zawodowej czerpię z wiedzy psychologicznej uzyskanej na studiach, którą łączę z wiedzą z zakresu rozwoju osobistego (Arteterapia, Biologia Totalna, Radykalne Wybaczanie, Mindfulness, Praca z Wewnętrznym Dzieckiem/Krytykiem, Visual Thinking, Metoda malarstwa Vedic Art, Sensoplastyka, Neurointuicja, Gry terapeutyczne). W moim przekonaniu dobre jest to, co jest skuteczne stąd posiadam szeroki wachlarz narzędzi do pracy z ludźmi, który stale wzbogacam.
Na przestrzeni kolejnych 10 tygodni, w każdy czwartek będę przedstawiała Wam jedną z „Dziesięciu wskazówek kreatywnego myślenia”.
Moją intencją jest podzielenie się wiedzą i praktyką, a także pokazanie, że każdy jest kreatywny i że warto praktykować kreatywność na co dzień.
Zapraszam do dzielenia się opiniami na temat mojej idei i śledzenia moich postów.
Już za tydzień pierwsza pigułka informacji na temat kreatywnego myślenia.